Wesele w dobie COVID

Wesele w dobie COVID

Nawet najbardziej ostrożny organizator ślubów nie wyobrażał sobie takiego sezonu weselnego. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu nowożeńców. Zmieniające się bez wcześniejszych zapowiedzi obostrzenia nie pomagają w spokojnym planowaniu ślubów oraz wesel. Dla Pary Młodej, która jeszcze nie zdecydowała się odłożyć swojego wielkiego dnia na później, jest to prawdziwy problem.

Komfort gości a wesele w czasie pandemii

Warto zadbać o dobre samopoczucie gości już na etapie organizacji imprezy. Idealnie sprawdzają się do tego popularne za granicą opaski czy przypinki. Odpowiednio dobrane kolory pomogą gościom zasygnalizować ich poziom komfortu oraz chęci integracji. Dadzą one podstawę do uniknięcia przykrych, niekomfortowych sytuacji. Jeśli zdecydujecie się na użycie takich oznaczeń podczas Waszego ślubu i wesela, musicie pamiętać o ich odpowiedniej prezentacji. Powinny znajdować się przy wejściu razem z informacją, co oznacza wybrany kolor. To naprawdę niedrogi, a jednocześnie bardzo skuteczny pomysł na to, by poprawić komfort Waszych gości. Informacje o tego rodzaju akcji warto zawrzeć już w zaproszeniu. Jeśli te zostały już wcześniej wysłane, warto wykonać do gości telefon z informacją.

Goście na wydarzeniach w dobie koronawirusa

Gości weselnych w dobie COVID-19, możemy podzielić na trzy grupy. To na nich powinniście bazować, dobierając odpowiednie kolory opasek:

– Brak potrzeby dystansu, bezpośredni kontakt z pozostałymi gośćmi.
– Mała potrzeba dystansu, bezpośredni kontakt z gośćmi, których znają.
– Duża potrzeba dystansu, gość wykazuje chęć bezpośredniego kontaktu jedynie z osobami najbliższymi.

Wybór dokonany przez gości warto potwierdzić jeszcze przed ostatecznym usadzeniem gości. Dobrym pomysłem jest dodanie w treści zaproszenia informacji o udogodnieniu. Pozwoli to gościom wystarczająco wcześnie określić swoje preferencje. Pomoże to Wam w odpowiednim usadzeniu gości przy stole.

Rezygnacja z osobistego zapraszania gości

W obecnych czasach wiele słyszy się, o zachowywaniu dystansu w kontaktach społecznych. Te zalecenia, oczywiście, dotyczą także okoliczności wręczania zaproszeń ślubnych. Najlepszą radą, jaką możemy Wam dać na ten trudny okres, jest rezygnacja z osobistego wręczania zaproszeń ślubnych. Czynność ta dotychczas zbliżała do siebie nowożeńców oraz gości. Warto jednak pamiętać, że nie jest ona niezbędna. W dzisiejszych czasach dużo ważniejszy dla gościa będzie sam fakt otrzymania zaproszenia na uroczystość. Przy ograniczonej liczbie dozwolonych ludzi przebywających na ślubie, każda z zaproszonych osób ma pewność, że jest dla nowożeńców kimś ważnym.

W dzisiejszych czasach brak możliwości bezpośredniego przekazania zaproszenia nie stanowi tak dużej przeszkody, jak kiedyś. Możliwość elektronicznego przekazania informacji o uroczystości to ogromne ułatwienie. Warto jednak pomyśleć, o bardziej tradycyjnej formie przekazania kartki. Piękne zaproszenia ślubne sprawią, że na ustach zaproszonych osób pojawi się szeroki uśmiech.