Dlaczego warto wybrać zaproszenia EKO?

Dlaczego warto wybrać zaproszenia EKO?

Z roku na rok coraz częściej spotykamy się z popularnymi przedrostkami. BIO i EKO zawładnęły już nie tylko naszym codziennym życiem. Zapytań o zaproszenia ślubne eko z każdym miesiącem przybywa. Część osób uważa też, że promocja takich działań jest jedynie chwytem marketingowym. Jeśli jednak wychodzą one z chęci poprawy jakości produktów i ochrony środowiska, to dlaczego tego nie wykorzystać?

Marnowanie papieru jest jednym z mocniej nagłaśnianych aspektów ochrony środowiska. Niestety, z zaproszeń ślubnych nie powinniśmy rezygnować. Wyjątkiem jest osobiste dostarczenie informacji o ślubie i weselu do każdego gościa. Jednak nawet wtedy nie możemy zapewnić osoby zapraszanej przez nas, że zapamięta wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia. Najpopularniejsze rozwiązania tego problemu są dwa.

Pierwsze, znacznie mniej standardowe, rozważa wersje elektroniczne. Jest to na tyle niewygodne, że nie wszyscy nasi goście mogą mieć dostęp do komputera. Problem stwarzają umiejętności potrzebne do otworzenia i zapisania zaproszenia. Gość może także poczuć się urażony, że Młoda Para nie chciała wydać na niego tak symbolicznej kwoty.

Wolisz pozostanie przy tradycyjnych formach przekazania informacji o ślubie? Popularnym wyborem jest druk na papierze ekologicznym. Ma to realne znaczenie w zmniejszeniu ilości śmieci powstałych przy produkcji. Zaproszenia wytwarzane ręcznie z papierów wysokiej jakości pozostają wierne tradycji. Podstawa wytrzymałego, pięknego zaproszenia jest zachowanie ścisłych norm. Obowiązują one materiały EKO oraz te pochodzące z recyklingu.

Niektórzy decydują się na organizację całego ślubu w stylu EKO. Trzeba jednak liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami w porównaniu do tradycyjnej uroczystości. Na szczęście przy wyborze zaproszeń nie mamy takiego problemu. Cena zaproszenia wykonanego w standardzie EKO rzadko odbiega znacznie od podobnych jakościowo, ogólnodostępnych zaproszeń.

Natura jest stałym elementem życia ludzkiego. Coraz większe zainteresowanie tematami ekologii w ceremoniach zaślubin z pewnością prowadzi do ich szerzenia. Kto wie, może Twoje zaproszenie ślubne eko zaszczepi u gości EKO-bakcyla?