Dlaczego warto postawić na ekologiczne zaproszenia ślubne

Dlaczego warto postawić na ekologiczne zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne EKO – czym jest ekologia?

Od kilku lat jednym z najczęściej przewijających się przez strony internetowe tematów jest ekologia. Zastanawialiście się kiedyś, co to właściwie jest? Ekologia jako dziedzina nauki zajmuje się badaniem zależności pomiędzy środowiskiem a żyjącym w nim organizmem. Nie o takiej ekologii jednak zazwyczaj mowa. Ruch eko dąży przede wszystkim do przeciwstawiania się bardzo agresywnym i ingerującym w naturę działaniom człowieka.

Implementacja działań ruchu EKO w dzisiejszych czasach jest na tyle bezproblemowa, że właściwie każdy ma do niej dostęp. Jest to niezależne od dziedziny, w której się poruszamy. Produkty EKO z roku na rok cieszą się też coraz większym zainteresowaniem. Nie braknie ich także w przypadku przygotowań i ozdób ślubnych.

Przygotowując się do uroczystości zaślubin, Państwa Młodzi postawieni zostają przed wieloma trudnymi wyborami. Jednym z pierwszych jest wybór zaproszenia. Powinno ono spełnić trzy podstawowe funkcje, czyli:

  •  Informować zaproszonych o uroczystości
  •  Stanowić uniwersalną pamiątkę po wydarzeniu
  •  Nakierować gości na styl wydarzenia, szczególnie jeśli nie ma o nim informacji w treści zaproszenia.

Decydując się na wybór odpowiedniego zaproszenia ślubnego, powinniśmy jednak patrzeć nie tylko na walory estetyczne czy informacyjne. Zazwyczaj na weselach pojawia się od 50 do nawet 350 osób. Jest to nie tylko ogromny wydatek dla nowożeńców, ale też bardzo duża ilość papieru, którą trzeba zużyć na wydruk zaproszeń. Z tego względu zaproszenia ślubne EKO stanowią idealny substytut dla klasycznych kartek.

Użycie papieru z recyklingu oraz naturalnych materiałów, które nie będą zalegały latami w środowisku to tylko niektóre z wielu zalet tego rodzaju zaproszeń. Zachwycają one swoją prostotą, jednocześnie dając duże pole do manewru zarówno w przypadku indywidualnych zdobień, jak i późniejszego wystroju sali weselnej. Możliwość wzbogacenia kartki o piękne ilustracje, wyszukaną typografię czy pomysłowe ozdoby sprawia, że jest ona tak samo (o ile nie bardziej) efektowna jak nowoczesne zaproszenia glamour czy w stylu rustykalnym. Zaproszenie EKO możemy wykonać w dowolnym stylu i zawsze będzie ono tak samo przyjazne dla środowiska.

Jeśli Parze Młodej zależy na zachowaniu spójności między zaproszeniem a samym wydarzeniem, to zaproszenia EKO będą dla nich idealne! Dzięki nowelizacji ustawy o ślubach w plenerze nowożeńcy mają teraz możliwość wyprawienia uroczystości na świeżym powietrzu. Widok łąki czy ogrodu na zdjęciach z ceremonii ślubnej to idealna pamiątka i cudowne przeżycie dla każdego, kto ceni sobie ochronę środowiska.

Dzięki różnorodności oraz możliwości modyfikowania zaproszeń w stylu EKO są one możliwe do zrealizowania niezależnie od budżetu Pary Młodej czy też stylu, w którym przygotowywane jest całe wydarzenie. Jedyne, nad czym warto zastanowić się, wybierając kartki EKO to dobór odpowiedniej treści, typografii oraz ozdób. Jeśli nie mamy doświadczenia graficznego, to zadanie najlepiej zlecić specjalistom od projektowania zaproszeń. Gwarantuje to zarówno ogromną satysfakcję Nowożeńców, jak i zachwyt gości.