Największe trendy w zaproszeniach ślubnych

Największe trendy w zaproszeniach ślubnych

Wesele i ślub to, niezależnie od ich formy, jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu każdej pary. Celebracja tego pięknego dnia dla większości Par Młodych nie może odbyć się bez obecności grona najbliższych przyjaciół i rodziny. Pierwsze dobre wrażenie można zasiać w gościach już przy ogłoszeniu decyzji o zawarciu związku małżeńskiego. Zaproszenia ślubne poza swoją podstawową funkcją pozwalają też zarówno na pokazanie swojego indywidualizmu oraz prywatnego gustu, jak i na pozostanie w wierności tradycji.

Klasyczne zaproszenia

Najbardziej klasycznym wyborem podejmowanym przez nowożeńców niezmiennie od lat są zaproszenia ślubne złocone oraz srebrne. Metaliczne elementy mogą stanowić subtelne wykończenie kartki w innym stylu ale świetnie sprawdzają się też jako jedyna jej ozdoba. Wszelka piękna, kreatywnie przedstawiona roślinność od lat znajduje się nieprzerwanie wśród najczęściej wybieranych wzorów. Powodem tego nie jest jedynie zamiłowanie Młodych Par do kwiatów, ale przede wszystkim ich znaczenie w naszej kulturze. Różne gatunki kwiatów mogą całkowicie zmienić postrzeganie naszego zaproszenia. Ślubne piwonie symbolizujące romans, honor i piękno to bardzo bezpieczny wybór, dzięki któremu możemy zakomunikować gościom nasze odczucia względem siebie wzajemnie jak i samej uroczystości.

Delikatność zawsze jest w modzie

Kolejnym z wiodących trendów są zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym. Są one bardzo wdzięcznym dodatkiem do delikatnych, inspirowanych przyrodą uroczystości weselnych. Coraz większą popularnością, szczególnie w sezonie letnim, cieszą się także wesela organizowane na świeżym powietrzu. Stoły ozdobione prostymi, drewnianymi stroikami z dodatkiem polnych kwiatów, świeżych i suszonych liści oraz szyszek z pewnością zapadnie wszystkim gościom w pamięć na długi czas. Karty w tym stylu idealnie łączą się też z coraz głośniejszym trendem na zaproszenia ślubne eko, zaczynając od wykorzystania papieru z recyklingu nadającego specyficznego wyglądu i kończąc na zdobieniu suszonymi kwiatami wywierające na zapraszanej osobie niesamowite wrażenie.

Eleganckie zaproszenia ślubne w stylu glamour

Luksusowe wnętrza, delikatne uczucie przepychu i połyskujące akcenty są jednym z bardziej ponadczasowych wystrojów jakie mamy szanse widywać zarówno na samych ślubach i weselach jak i dodatkach. Pośród pięknych, wyrafinowanych dekoracji łatwo jest jednak sprawić wrażenie niezgodności, szczególnie w przypadku łączenia ekskluzywnych dekoracji z zupełnie nieoddającymi tego stylu zaproszeniami. Idealnym środkiem do zbalansowania i ujednolicenia całej uroczystości są równie pomysłowe i pełne akcentów kartki. Subtelne litery, zazwyczaj w metalicznym kolorze, połączone ze spektakularnymi wzorami i wysokiej jakości papierem nadają uroczystości szczególnie pięknego i eleganckiego nastroju.

Minimalizm nie musi być nudny

Jeśli zamiłowanie do stylu glamour i przepychu nie leży jednak w Twojej naturze to pamiętaj, że w prostocie także jest siła. Ujednolicone kolory i spójne, dobrane ze szczególną starannością zdobienia w połączeniu z przejrzystym tekstem to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wrażenie czystości, umiaru i lekkości. Zaproszenia ślubne minimalistyczne z geometrycznymi i roślinnymi zdobieniami są także świetną obietnicą dobrze spędzonego czasu i sprawią, że Twoi goście od pierwszego spojrzenia na kartkę będą wiedzieli jak będzie wyglądała uroczystość.

Podsumowanie

Warto pamiętać, że przy organizacji wesela i wyborze zaproszeń Para Młoda nie powinna kierować się aktualnymi trendami. Warto skupić się przede wszystkim na tym, co najbardziej wpada nowożeńcom w oko. Organizacja ślubu i wszystkich związanych z nim drobiazgów powinna przynosić przede wszystkim radość. Pamiętajmy, że zaproszenia ślubne to nie tylko kartka papieru z kilkoma informacjami ale przede wszystkim pamiątka tego ważnego dnia.