Zaproszenia ślubne dla rodziców – czym powinny się charakteryzować?

Zaproszenia ślubne dla rodziców – czym powinny się charakteryzować?

Zawarcie związku małżeńskiego to jeden z najważniejszych dni życia, zarówno dla nowożeńców, jak i dla ich rodziców. Przygotowania zaczynają się zazwyczaj chwilę po oświadczynach. Wybór sali weselnej, kościoła i pierwsze spojrzenia w kierunku sukienki to jedne z tych spraw związanych z uroczystością, które należy załatwić z dość dużym wyprzedzeniem. W środku całego tego zamieszania pojawia się lista gości, a tuż za nią zaproszenia.

Kto zaprasza na uroczystość?

Tradycyjnie na ślub oraz wesele nie zapraszają, wbrew temu, jak to wygląda w praktyce, narzeczeni, lecz rodzice Państwa Młodych. Dlatego też na zaproszeniu, nad formułą zapraszającą na ślub dzieci, powinny znajdować się ich imiona oraz nazwiska. Złotym środkiem pomiędzy tradycyjnym zwyczajem a obecną formą jest wersja, w której zarówno rodzice, jak i narzeczeni są osobami zapraszającymi na uroczystość.

Wygląd zaproszeń

Estetyka zaproszeń jest kwestią bardzo indywidualną, warto jednak przy planowaniu terminu ich zamówienia oraz rozdania, wziąć pod uwagę czas wykonania. Jeśli zdecydujemy się na proste karty dostępne w drukarni, to zazwyczaj nie musimy przejmować się niedopełnieniem terminu, gdyż zajmuje to najwyżej kilka dni. Inaczej wygląda to przy kartkach robionych własnoręcznie lub zamawianych od osób zajmujących się ich projektowaniem i wykonaniem. Warto pamiętać, że piękne zaproszenia ślubne muszą dotrzeć do gości przynajmniej trzy tygodnie przed ślubem. Może okazać się, że goście nie są w stanie przesunąć zaplanowanych z dużym wyprzedzeniem wyjazdów czy spotkań, dlatego im wcześniej wysłane zaproszenie, tym lepiej.

Zaproszenie ślubne specjalne dla rodziców

W pierwszej kolejności zaproszenie na uroczystość powinni dostać rodzice Pary Młodej. Należy też przygotować dla nich specjalne zaproszenia, nawet jeśli te przygotowane dla reszty gości są bardzo ładne i z pewnością by im się spodobały. Jeśli budżet przeznaczony na wesele jest ograniczony to na oryginalnych, dopracowanych i eleganckich zaproszeniach dla rodziców nie powinno się oszczędzać. Jeśli chodzi o formę, to jest tu zupełna dowolność. Jeśli chcecie pozostać przy tradycyjnej formie, możecie wręczyć zakupione w sklepie z papeterią ślubną, dedykowane zaproszenie specjalnie dla rodziców. Możecie także postawić na bardziej oryginalny, trwalszy pomysł i zrezygnować z papieru na rzecz na przykład wygrawerowaną tabliczkę, szkatułkę ze wspomnieniem czy chociażby ramkę z oprawionym elegancko zaproszeniem.

Kolejność zapraszania gości

Zacznijmy od bardzo ważnego punktu- zaproszenia powinni wręczać osobiście Państwo Młodzi, składając wizyty kolejno wszystkim gościom, których chcą zaprosić na uroczystość. Także sama kolejność wizyt nie może być przypadkowa. Powinna ona być spójna ze sposobem usadzenia gości przy stole, dlatego na początku odwiedzić należy oczywiście rodziców, później bliską rodzinę i przyjaciół. Świadczy to o odpowiednim przygotowaniu pary, dobrych manierach oraz szacunku do gości. Jeśli narzeczeni nie mogą z jakichś przyczyn osobiście złożyć gościom wizyty, to zaproszenia powinny zostać wysłane pocztą, razem z informacjami dla osób zaproszonych tylko na ślub.

Podsumowanie

Zaproszenia ślubne Kraków są ważną częścią przygotowań do uroczystości, ale mogą być także piękną pamiątką szczególnie dla nowożeńców, jak i rodziców. Przy zaproszeniach dla innych możemy bez problemu podeprzeć się formułką, jak i pomocą zarówno specjalistów, jak i znajomych. Jednak przy zapraszaniu rodziców na tak ważne wydarzenie, jakim jest ślub ich dzieci, najważniejsze, aby były one napisane od serca, żeby budziły one najprzyjemniejsze wspomnienia przez długie lata.

Porozmawiajmy: ☎️ 661-379-915